vat

Korygowanie deklaracji VAT

Popełniając błąd w deklaracji VAT nie musisz się martwić! Możesz dokonać jej korekcji, składając do Urzędu Skarbowego deklarację korygującą. Deklarację korygującą składa się na formularzu VAT-7 bądź VAT-7K. Czyli na tym samym formularzu, na którym składa się pierwotną deklarację.

Niestety skorygowanie deklaracji VAT nie zawsze będzie możliwe. Możliwość skorygowania deklaracji nie będzie możliwe podczas trwania kontroli podatkowej, na czas trwania postępowania podatkowego w zakresie objętym postępowaniem oraz kontrolą.

Korekta deklaracji VAT

Jeżeli pomyliłeś się wypełniając deklarację VAT nie musisz się obawiać! Możesz skorygować ją składając do Urzędu Skarbowego deklarację korygującą.

Osoba, która dokonuje takiej korekty nie jest zobligowana do wyjaśnienia z jakiego powodu nanosi poprawki, wystarczy złożenie skorygowanej deklaracji.

Deklarację korygującą należy złożyć na formularzu VAT-7 oraz VAT-7K. Jest to dokładnie ten sam formularz za pomocą składa się deklarację pierwotną, jednak na formularzu zaznaczamy, że naszym celem naniesienie poprawek.

Strony